IMWA Watersysteem
Het Informatiemodel Water (IMWA) is gemodelleerd in 3 taakgebieden. Daarnaast zijn er een aantal onderdelen gemodelleerd die de taakgebieden ondersteunen (zie Informatiemodel Water (IMWA)). Eén van de 3 taakgebieden is IMWA Watersysteem.
Vier perspectieven
Er kan op verschillende manieren naar een watersysteem gekeken worden. Hoe naar het watersysteem gekeken wordt, is afhankelijk van het werkveld of interesse van een persoon.
In IMWA Watersysteem zijn 4 perspectieven uitgewerkt. Een perspectief is een kunstmatige indeling van de concepten binnen IMWA Watersysteem. Het doel ervan is om waterbeheerders te helpen om de concepten in de voor hen meest relevante context te plaatsen. De 4 perspectieven zijn:
- Geografie - de fysieke objecten in de werkelijkheid
- Beleid - de Kaderrichtlijn Water en peilbeheer
- Juridisch - de omgevingswet
- Hydrologie - het hydrologisch netwerk
- Geografie: Wat is de beschrijving van de fysieke onderdelen van het oppervlaktewaterlichaam (het oppervlaktewater, de waterbodem en de oever)? Waar ligt het oppervlaktewater en hoe heet het?
- Beleid: Welke doelen moeten er gehaald worden voor dit oppervlaktewaterlichaam en vanuit welk beleid?
- Juridisch: Welke wetgeving is van toepassing op het oppervlaktewaterlichaam?
- Hydrologie: Hoe is het water van het oppervlaktewaterlichaam verbonden met andere wateren?
Catalogus IMWA Watersysteem
De catalogus IMWA Watersysteem bevat:
- uitleg over het informatiemodel IMWA Watersysteem,
- de modelleerbeslissingen,
- het informatiemodel
- definities van de concepten die in het model worden gebruikt.
Meer informatie over de samenhang tussen de verschillende taakgebieden en ondersteunende onderdelen in IMWA vind je in de Catalogus IMWA Basis.
Voor uitwisselvoorbeelden zie Gegevens uitwisselen met de Aquo-standaard.
Diagrammen van de perspectieven in IMWA Watersysteem[bewerken]
Door op de afbeelding te klikken, en in het volgende scherm weer op de afbeelding te klikken wordt de afbeelding vergroot zodat deze leesbaar is.

Diagram van het perspectief geografie uit IMWA Watersysteem

Diagram van het perspectief juridisch uit IMWA Watersysteem

Diagram van het perspectief beleid (peilbeheer) uit IMWA Watersysteem

Diagram van het perspectief beleid (KRW) uit IMWA Watersysteem

Diagram van het perspectief hydrologie uit IMWA Watersysteem