Een gemeenschappelijke taal voor een uitdijende informatieketen
27 mei 2025 |
Het Informatiehuis Water zoekt voortdurend naar mogelijkheden om de gegevensuitwisseling door en voor waterbeheerders te verbeteren. In dat kader worden momenteel nut en noodzaak van een koppeling tussen het Informatiemodel Beheer Openbare Ruimte (IMBOR) en de Aquo-standaard onderzocht. Wat levert zo’n koppeling op?
Voor Frank Jan Uittenbogaart, directeur van de DG Groep en voorzitter Special Interest Group Beheer Openbare Ruimte (SIG BOR), is dat geen vraag meer, zeker als het gaat om asset management. Een koppeling van standaarden levert een gemeenschappelijke taal op voor een uitdijende informatieketen en daarmee meer efficiency en meer betrouwbare data.
Lees het interview met Frank op de website van het Informatiehuis Water: Een gemeenschappelijke taal voor een uitdijende informatieketen
Zie ook: Alle nieuwsberichten